вторник, 31 мая 2016 г.

На Одещині третина держслужбовців не декларує майно

Протягом двох місяців (квітень, травень 2016 року), спеціалісти громадської аналітичної організації Інститут політичної інформації проводили моніторинг порушень держслужбовцями Одеської області внесених даних в декларації про доходи.

В ході моніторингу використовувались відкриті дані з діючих відкритих реєстрів Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ України.

В ході моніторингу було встановлено, що у 8 з 25 голів РДА (за відсутності голови Іванівської РДА), присутнє не задеклароване майно, що складає 32% від загальної кількості голів РДА в області.
Серед порушників: голова Ренійської РДА Сергій Білюк, голова Білгород-Дністровської РДА Михайло Тітарчук, голова Болградської РДА Олег Голован, голова Миколаївської РДА Олег Варивода, голова Саратської РДА Михайло Лев, голова Фрунзівської РДА Дмитро Франчук,  голова Велико-Михайлівської РДА Володимир Слідзюк, голова Кодимської РДА Вадим Козачок.
Головам адміністрацій направлені звернення з пропозиціями усунути порушення, в інакшому випадку через місяць громадські активісти будуть змушені звертатись до уповноважених органів.

Крім того, двоє голів РДА зареєстровані як фізичні особи-підприємці, що заборонено законодавством. Це стосується голів Біляєвської та Миколаївської РДА. Крім того, під моніторинг, в результаті випадкової вибірки, потрапили заступники голів РДА, керівники апаратів та ключових департаментів з 10 районів Одещини (Березівська РДА, Біляївська РДА, Ізмаїльська РДА, Котовська РДА, Красноокнянська РДА, Любашівська РДА, Овідіопольська РДА, Ренійська РДА, Роздільнянська РДА, Савраньська РДА). Всього були проаналізовані декларації про доходи 41 держслужбовця. В ході аналізу встановлено, що у 13 з них присутні порушення при заповненні декларацій. Найчастіше з усього працівники РДА не декларували нерухомість.

Більше всього порушень виявлено серед держслужбовців Савранської та Роздільнянської РДА.
Враховуючи показники серед голів та співробітників РДА, можна зробити висновок, що приблизно 30% держслужбовців Одеської області мають порушення при заповнені декларацій.

Слід відзначити, що на даний момент законодавець ввів адміністративну відповідальність за невірно заповнену декларацію про доходи. З наступного року вводиться кримінальна відповідальність

Комментариев нет:

Отправить комментарий