вторник, 20 октября 2015 г.


Які партії підтримують впровадження антикорупційних норм в місцевих радах? Результати адвокаційної кампанії напередодні виборів


 8 політичних партій, що балотуються на місцевих виборах до Одеської обласної ради та Одеської міської ради та які потенційно мають можливість подолати прохідний бар’єр пообіцяли впровадити ряд нових антикорупційних нормПартії Блок Бетра Порошенка «Соларнність»,  «УКРОП»,  «ВО «Батьківщина», «Наш край», «Демальянс», «Сила людей», «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Відродження» публічно пообіцяли підтримати зміни до нормативних документів місцевих рад області. Уповноважені представники цих партій підписали меморандум про впровадження у місцевих радах 21, а обласній – 17 важливих антикорупційних норм, які мають діяти відповідно до нещодавно прийнятих Законів Верховної Ради.


«Як правило, регламенти місцевих рад переходять з одного скликання в наступний з незначними змінами та доповненнями, а протягом усього терміну каденції можуть і зовсім не змінюється, не оновлюватися. У деяких випадках зміни вносяться під певні політичні розстановки. Наш проект спрямований на те, щоб сприяти імплементації антикорупційного законодавства та підготувати напрацювання щодо його впровадження в регіональних радах», - зазначив координатор проекту в Одеській області, керівник аналітичної організації «Інститут політичної інформації» Павло Колотвін.
Деякі політичні партії до цих пір розглядають можливість або відмовились впроваджувати нове антикорупційне законодавство після виборів


Партії «Довіряй ділам», «Опозиційний блок», «Самопоміч», «Українська морська партія»  продовжують розглядати пропозицію або відмовилися  від підписання меморандуму, який зобов’язував їх впровадити в Одемькій та обласній радах ряд важливих антикорупційних норм.
«Нажаль не всі політичні партії, які мають шанси подолати прохідний бар’єр приєдналися до нашої ініціативи.  Ми вважаємо, що виборці теж повинні зважати на публічність політичних сил та на їх бажання комунікувати з громадськістю та приймати необхідні для неї рішення. Після виборів вже буде пізно».

На всеукраїнському рівні коаліцію підтримали (Самопоміч, УКРОП, ДА, Сила Людей, Громадський Контроль”) .Висновок – нові політичні сили більше зацікавлені системно боротися з корупцією ніж ті партії, які є давно у політиці.

- на рівні партій, що балотуються до обласних рад України, найкраще підписують меморандуми Самопоміч (82%), Батьківщина (56%), Народний Контроль, Демократичний Альянс та Сила Людей (по 50%).

- на рівні партій, що балотуються до міських рад обласних центрів найкраще підписують меморандуми Демократичний Альянс (71%), Самопоміч (67%) та Укроп (67%).

В Меморандумах які мали можливість підписати політичні партії йде мова про те, що після виборів партії будуть гарантувати вільний доступ громадян на засідання ради, виконавчих органів місцевої влади, депутатських комісій, створять умови для вільного оприлюднення рішень, проектів та  врегулюють питання «конфлікту інтересів», відповідно до Всеукраїнського законодавства. Крім того в Меморандумі йде мова про сприяння відкритості та прозорості функціонування місцевих рад (онлайн трансляція засідань, публікація поіменних результатів голосування тощо). Окремо йде мова про питання гендерної рівності серед держслужбовців.

«Серед нововведень в законодавстві існують і норми, пов'язані з рівноправністю чоловіків і жінок, які працюють або хочуть працювати в органах місцевого самоврядування. Фактично ці норми виконуються з посиланням на загальнодержавне законодавство, однак воно передбачає закріплення цих положень і в місцевих регламентах », - зазначає координатор проекту.

Всеукраїнська коаліція «Прозорі Ради» була створена влітку 2015 року і наразі включає організації з 18 регіонів України. Коаліція була створена для моніторингу органів місцевої влади на предмет впровадження нових антикорупційних норм. До жовтня члени коаліції провели аналіз 56 органів місцевої влади на відповідність їх документів 21 антикорупційній нормі, які були передбачені нещодавно прийнятими Законами України, та надали рекомендації для цих органів влади.


Перед виборами коаліція «Прозорі ради» запропонувала місцевим осередкам популярних політичних партій підписати меморандум про наміри впровадити усі необхідні норми антикорупційного законодавства у міських та обласних радах України.

Комментариев нет:

Отправить комментарий