суббота, 19 января 2013 г.

Результати моніторингу проведеного Інститутом Політичної Інформації та Центром Політичних Студій та Аналітики


Протягом 2012 року щонайменше П’ЯТЬ обласних державних адміністрацій та ОДИНАДЦЯТЬ міських рад міст обласного значення не закупили жодних медикаментів для лікування хворих гепатитом та ВІЛ/СНІДом
За даними Міністерства охорони здоров’я, лише за півроку в 2012 році в Україні зареєстровано 10 051 нових випадків ВІЛ-інфекції. В той же час, кількість смертельних випадків серед хворих гепатитом значно перевищує кількість смертей від СНІДу, щодня від гепатиту помирає щонайменше 48 осіб в країні.


Кількість коштів, виділених на закупівлю медикаментів для хворих області
Облдержадміністрація
ВІЛ/СНІД
Гепатит
РМ АРК
952 700 грн.
0
Вінницька
1 123 100 грн.
0
Кіровоградська
293 700 грн.
0
Тернопільська
268 900 грн.
0
Черкаська
0
0
Ситуація не однакова у всіх регіонах. До прикладу, найбільше коштів на медикаменти для хворих на ВІЛ/СНІД отримали мешканці Харківської області, онкохворі Київщини та жителі Закарпаття, що хворіють гепатитом. У містах ситуація із медикаментами гірша. Одинадцять міських рад міст обласного значення не купували медикаментів для хворих гепатитом та ВІЛ/СНІДом протягом всього 2012 року.
Кількість коштів, виділених на закупівлю медикаментів для хворих міст
Міська рада
ВІЛ/СНІД
Гепатит
Луцька
0
0
Дніпропетровська
0
0
Ужгородська
0
3 222 грн.
Івано-Франківська
0
82 208 грн.
Полтавська
0
0
Рівненська
0
0
Сумська
65 081 грн.
0
Тернопільська
1 000 грн.
0
Харківська
0
1 224 500 грн.
Херсонська
0
14 800 грн.
Чернівецька
0
0

Серед міських рад ситуація не однакова. Відповідно до отриманих даних, найбільше про хворих на ВІЛ/СНІД турбується міська рада міста Одеси. Показники захворюваності СНІДом у цьому регіоні є одними із найвищих в країні, тому закупівля медикаментів є життєво необхідною. Також Одеська міська рада на другому місці(564 200 грн.) після Харківської (1 224 500 грн.) за сумою виділених коштів на медикаменти для хворих гепатитом.
На інформаційні запити, надіслані представниками Інституту Політичної Інформації і Центру Політичних Студій та Аналітики, взагалі не надали відповіді 8 міських рад: Сімферопольська, Чернігівська, Львівська, Луганська, Кіровоградська, Хмельницька, Житомирська, Миколаївська, Вінницька міські ради та 3 облдержадміністрації: Рівненська, Херсонська, Чернівецька.
Однією з проблем доступу до публічної інформації в Україні є те, що чиновники бояться надавати відповіді на питання щодо бюджетного фінансування, якщо таке фінансування не здійснювалось. Таким чином, держслужбовцям легше проігнорувати запити, аніж вказувати нулі в статтях бюджету.
Отже, надзвичайно велика кількість ігнорування інформаційних запитів в грудні в порівнянні з попередніми місяцями  дозволяє експертам припустити, що ситуація по всій Україні значно гірша.
В той же час, у грудні 2012 року під час круглого столу президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк оприлюднив дані, відповідно до яких, що Держбюджет-2013 — це бюджет евтаназії, адже у ньому зовсім не закладено коштів на лікування гепатитів і лише на 40 % буде профінансовано лікування СНІДу та туберкульозу, що призведе до смерті 110 тис. українців вже наступного року.
За словами наукового співробітника Інституту Політичної Інформації Сергія Пудіча, скорочення у 2.5 рази фінансування профілактики та лікування туберкульозу в Одеському регіоні може призвести до стрімкого розповсюдження цієї інфекції, що призведе до падіння туристичної привабливості регіону та фінансових надходжень до місцевого бюджету.
Нагадаємо, що минулого 2011 року була подібна ситуація, але під тиском громадськості було внесено поправки до Держбюджету та врятовано близько 24 000 українців.

Комментариев нет:

Отправить комментарий